KLIENT

Firma Żelazny Sp. z o.o. to doświadczeni sprzedawcy z branży budowlanej, z ponad 20-letnią obecnością na rynku, zajmujący się e-handlem. Bazujący na renomowanych producentach: Defro, Sas, Magnat, Vidaron, Hammerite, Oleo-Mac, Bryza. Ich wiodące produkty to piece, rynny, farby i grzejniki.PROBLEM /ZADANIE

W trakcie prowadzenia e-biznesu pojawiły się problemy i potrzeby. Klient miał potrzebę zwiększenia zakresu działań marketingowych oraz ich skuteczności, a także dostrzegł funkcjonalne ograniczenia platformy sklepowej, brak możliwości jej rozbudowy oraz responsywności. Ezelazny miał coraz więcej Klientów, wprowadzał nowe produkty, w związku z czym chciał rozbudować platformę sklepową o nowe rozwiązania, które usprawnią proces zakupu.

WYBÓR PLATFORMY I MIGRACJA DANYCH

Klient zdecydował się na migrację z oscGold na Magento. Przejście na jedną z największych platform wykorzystywanych w e-handlu pozwoliła Klientowi rozbudować sklep internetowy o wiele przydatnych funkcji, dzięki którym sklep wiele zyskał. Przeprowadziliśmy migrację danych (produktów, opisów, kont klientów, zamówień) oraz zrealizowaliśmy mapowanie starych adresów URL z nowymi, by nie tracić na SEO.

WDROŻENIE I ROZBUDOWA

Kolejnym etapem było wdrożenie i konfiguracja Magento oraz optymalizacja procesów sprzedaży poprzez wdrożenie funkcjonalności przyspieszających obsługę (integracja z firmami kurierskimi, integracja z systemem magazynowo-sprzedażowym).

OPTYMALIZACJA SKLEPU - MARKETINGOWA, UX, SEO

Po uruchomieniu sklepu rozpoczęliśmy jego optymalizację, w celu uzyskania lepszych wyników sprzedaży. Optymalizacja dotyczyła: wyglądu karty produktu, strony głównej, listy produktów, procesu sprzedaży (skrócenie procesu sprzedaży, UX koszyka) i ogólnie sklepu pod kątem SEO. Mając na uwadze przyszłe działania marketingowe wdrożyliśmy blog na sklepie oraz opracowaliśmy mechanizm grupowania tematycznego wpisów blogowych pod kątem kategorii sklepowych. Wdrożyliśmy także mechanizm przeprowadzania konkursów online.

Karta produktu, sklep budowlany, wdrożony na Magento
Wdrażamy w pełni funkcjonalne sklepy internetowe na platformie Magento, gotowe do realizacji sprzedaży. W ramach wdrożenia zapewniamy: konfigurację platformy, przez wprowadzenie produktów, po przygotowanie treści regulaminowych zgodnych z obowiązującą ustawą. Doświadczenie i specyficzne, wypracowane przez nas podejście do wdrożeń pozwala nam optymalizować koszty wdrożenia.
Sprawdź naszą ofertę w zakresie:

REALIZACJA DZIAŁAŃ MARKETINGOWYCH

Budowa i-Ekosystemu oraz działania marketingowe zwiększyły sprzedaż o 330%. Rozbudowany i-Ekosystem generuje spory ruch, zajmuje wysokie pozycje w Google na wiele popularnych fraz – dzięki temu sklep z roku na rok SPRZEDAJE CORAZ WIĘCEJ.

BUDOWA I-EKOSYSTEMU

Centrum i-Ekosystemu jest sklep internetowy ezelazny.pl wdrożony na platformie Magento. To kluczowe miejsce, na którym koncentruje się cały ruch, wygenerowany z licznych portali sprzedażowych, społecznościowych i tematycznych – które pozyskują klientów dzięki wartościowemu contentowi.

CONTENT MARKETING

Prowadzimy działania content marketingowe. Promujemy markę i produkty (wizytówki firm na popularnych portalach budowlanych, tworzenie kont firmowych, zamieszczanie wartościowych wpisów, zdjęć produktów, działania na tematycznych forach). Dystrybuujemy treść (przedruki artykułów na portalach, artykuły sponsorowane, gościnne wpisy na blogach, działania prosprzedażowe na tablicach ogłoszeń, prezentacje SlaidShare).

OBSŁUGA TECHNICZNA I MARKETINGOWA SKLEPU

Zapewniamy wsparcie techniczne (konfiguracja, optymalizacja wyglądu, wdrożenie dodatkowych modułów itd.) i marketingowe sklepu (opisy produktów, regularne publikowanie wpisów blogowych, promocja contentu).Działania marketingowe i wsparcie techniczne prowadzimy w ramach abonamentu. To atrakcyjna forma rozliczenia projektu w opłatach miesięcznych.

MOCNE POZYCJE STRON

Wpis Defro opinie na 407 wyświetleń ma 215 kliknięć – czyli 53% – co daje mu pierwszą pozycję w wynikach wyszukiwania. Znajduje się wyżej od najpopularniejszych forów budowlanych: muratordom.pl i forumbudowlane.pl, a także strony producenta defro.pl.


Wysokie pozycje w Google na frazy sklepu budowlanego

SERWISY PRODUKTOWE

Serwisy skoncentrowane na pełnej prezentacji produktu. Kompendium wiedzy o produkcie, zagadnienia najczęściej poruszane i wyszukiwane przez zainteresowanych użytkowników.


Serwisy produktowe, grzejniki, farby

Serwisy poradnikowe (blogi)

Serwisy ewoluowały: od prostych stron po złożone serwisy. Dziś generują bardzo duży ruch i mocno wspierają sprzedaż na sklepie. Użytkownicy wpisując popularne zapytania, trafiają na nasze fachowe porady, z których przechodzą na serwis docelowy.


Serwisy poradnikowe, farby, lakiery

Interesuje Cię zbudowanie i-Ekosystemu?

Chcesz dowiedzieć się więcej? Śmiało, pytaj – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Serwisy edukacyjne / eksperckie

Wartościowe wpisy powstają na bazie zapytań klientów - wpisywanych w Google i trafiających do sprzedawców Ezelazny.pl. Są efektem współpracy z ekspertami i handlowcami. Użyteczna treść została doceniona przez Google wysokimi pozycjami.


Serwisy edukacyjne, piece, rynny, farby

Landing page

Landing page ma wysoki współczynnik konwersji, zoptymalizowany pod konkretne frazy kluczowe szybko się wypozycjonował. Użytkownicy skierowani odpowiednimi frazami na miniserwis znajdują to, czego szukali.


Landing page, kotły, zlewozmywaki

Wdrożenia WordPress

Wszystkie strony i-Ekosystemu zostały wdrożone na platformie WordPress.

Portale tematyczne

W ramach działań marketingowych stworzyliśmy blog ekspercki na portalu tematycznym Moja Budowa, skupiającym inwestorów, którzy poszukują materiałów budowlanych i wykończeniowych. Zamieszczanie linków do sklepu z uznanego i cenionego przez internautów portalu tematycznego wzmacnia pozycję tegoż sklepu.


Blog ekspercki na portalu budowlanym Moja Budowa

Profile społecznościowe

Do promocji marki i produktów wykorzystaliśmy popularne portale społecznościowe: Facebook, G+, Slideshare, Twitter, You Tube. Zdobywamy klientów, zwiększamy sprzedaż i generujemy ruch na sklepie.


Portale społecznościowe, Facebook, G+
wdrozenia-wordpresswdrozenia-wordpress-hover
wdrozenia-magentowdrozenia-magento-hover
wsparcie-magentowsparcie-magento-hover
iekosystemiekosystem-hover
skuteczny-contentskuteczny-content-hover
webeksperciwebeksperci-hover
Zadaj pytanie on-line