Dla MODERN FORMS – firmy specjalizującej się w produkcji medali, statuetek, trofeów oraz tablic reklamowych z wykorzystaniem innowacyjnych technologii – stworzyliśmy platformę usprawniającą zarządzanie wizerunkiem w serwisach społecznościowych. Platforma ta powstała w oparciu o MAGENTO.

To bardzo niecodzienne zastosowanie Magento, gdyż z reguły służy do wdrożeń sklepów i innych systemów ecommerce dla grup B2B oraz B2C.

Zachęcamy do przeczytania tekstu do końca w celu poznania odpowiedzi na pytania: do czego i jak wykorzystano Magento i dlaczego zdecydowano się na Magento a nie inną platformę…

 

Do czego wykorzystano Magento?

Atrakcyjna prezentacja produktów

Magento w tym wypadku służy jako serwis internetowy prezentujący produkty tworzone przez firmę Modern Forms, z tym, że nie ma dostępnej opcji zakupu. Jest więc katalogiem produktów z unikalnym opisem realizacji pod społeczności.

Serwis ten dostępny jest pod adresem: http://socialhub.modernforms.pl/

klient - Modern Forms - wdrożenia Magento - SocialHub

Szybkie udostępnianie treści dla różnych społeczności

Drugim jego głównym zadaniem jest szybkie umożliwianie udostępniania najciekawszych realizacji na profilach społecznościowych prowadzonych przez firmę.

Forma prezentacji produktów jest specjalnie dostosowana na potrzeby społeczności. Dodając opis produktu, osoby obsługujące Magento dbają o to, by dodane były specjalnie pod społeczności przewidziane informacje: opisy, tytuły, odpowiednie formaty zdjęć, itd.

klient - Modern Forms - wdrożenia Magento - SocialHub

klient - Modern Forms - wdrożenia Magento - SocialHub

 

Agregowanie ruchu z social media i jego konwertowanie

Dodatkową funkcją samej platformy jest agregowanie ruchu z profili społecznościowych i rozdzielanie go dalej w zależności od potrzeb informacyjnych użytkowników na:

  • inne produkty w ramach platformy
  • informacje powiązane z danym produktem
  • ofertę realizacji unikalnych produktów w ramach serwisów produktowych
  • ofertę zakupu produktów na sklepie internetowym

SocialHub firmy Modern Forms jest więc miejscem, które kumuluje informacje o produktach – i nie są to jedynie informacje handlowe (sprzedażowe), ale także informacyjne, poradnikowe, itd.

 

Magento jako SocialHub! Dlaczego?

Magento było naturalnym wyborem dla efektywnego realizowania wyznaczonych celów:

  • Przyspieszenie dodawania realizacji na społeczności firmowe
  • Ograniczenie ilości miejsc i systemów w których publikowane są materiały na social media
  • Ograniczenie czasu poświęcanego na przygotowywanie materiałów na social media i ujednolicenie formy przygotowywanych materiałów
  • Kumulacja ruchu z social media w jednym miejscu
  • Realizacja celów sprzedażowo-marketingowych: cross-selling produktów; zainteresowanie zainteresowanych użytkowników innymi kategoriami produktów; konwersja ruchu z sociali na strony produktowe i sklep internetowy

Sam wybór platformy był naturalny także z punktu widzenia kosztów. Klient posiada sklepy internetowe na platformie Magento do których na bieżąco wprowadzane są produkty. Jest to jedna baza produktowa dla wszystkich sklepów, pomimo, iż prezentują one jedynie wybrane grupy produktowe. Rekomendowaliśmy zatem użycie Magento dla realizacji platformy SocialHub z uwagi na fakt, iż produkty które Modern Forms chce prezentować na profilach społecznościowych w większości znajdują się już w bazie produktowej, a zastosowanie tej samej platformy obniży koszty realizacji projektu.

Wdrożyliśmy więc osobny widok w ramach Magento (funkcja MultiStore), przypisaliśmy produkty które mają być prezentowane i zmodyfikowaliśmy odpowiednio funkcje i widoki Magento tak, by prezentowało produkty w konkretny sposób. Wyłączyliśmy także wszystkie funkcje i widoki sklepowe, które w takim przypadku użycia Magento nie są konieczne.

Zastosowanie Magento umożliwiło także użycie jego pełnego potencjału. Z punktu widzenia użyteczności, użytkownicy zyskali np. możliwość zaawansowanego filtrowania realizacji.

klient - Modern Forms - wdrożenia Magento - SocialHub

 

Efekt końcowy można zobaczyć pod adresem: http://socialhub.modernforms.pl/

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu!

 

Interesuje Cię wdrożenie Magento?

Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty wdrażania sklepów internetowych na Magento oraz Wsparcia powdrożeniowego Magento. W razie zainteresowania usługą zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością przygotujemy niezobowiązującą ofertę oraz odpowiemy na wszelkie pytania związane z naszą ofertą.

Network Interactive - Logo