Kolejna realizacja dla wiodącego producenta farb na polskim rynku – spółki Śnieżka SA. Tym razem jest to serwis produktowy dla marki PROXIMAL – wysokiej jakości farb proszkowych. Zastosowanie otwartego oprogramowania umożliwiło skupienie się na użyteczności serwisu i polepszeniu user experience.

Technologia

Do realizacji tego projektu wykorzystany został silnik CMS WordPress w najnowszej wersji. Strona została oparta na technologii RWD (responsive web design), która umożliwia serwisowi adaptowanie się do rozdzielczości różnych urządzeń (tablet, smartfon, laptop, desktop). Sprawia to, że serwis wygląda dobrze i jest dostępny praktycznie na każdym urządzeniu.

Dzięki wykorzystaniu platformy WordPress (oprogramowanie typu open source) oraz wykorzystaniu jej potencjału, mogliśmy skoncentrować się nie na programowaniu rozwiązania, a na ulepszaniu UX (user experience) m.in. poprzez użyteczną prezentację informacji, układ elementów i struktura serwisu www (architektura i struktura informacji) oraz formę graficzną przedstawianych treści.

 

Co zostało zmienione w porównaniu z poprzednią wersją?

Przede wszystkim odświeżyliśmy wygląd i dostosowaliśmy go do obecnych wymogów technologicznych (zastosowanie RWD).

Po drugie, wzbogaciliśmy i uatrakcyjniliśmy wygląd prezentowanych treści. Zostały one przedstawione w bardziej wizualnej formie, by nie były jedynie suchym tekstem.

Prezentacja graficzna treści PROXIMAL

Uporządkowaliśmy także strukturę serwisu – grupując niektóre strony ze sobą w jedną powiązaną treść, a z kolei niektóre rozdzielając na osobne podstrony.

Strona została także zoptymalizowana pod pozycjonowanie.

 

Zadania serwisu

Zadania serwisu to przede wszystkim:

  • Użyteczna prezentacja oferty farb proszkowych
  • Atrakcyjne zaprezentowanie technicznych danych
  • Budowa pozycji na określone hasła
  • Konwersja potencjalnych użytkowników – zachęcenie do kontaktu z przedstawicielami firmy

 

Informacje o kliencie

Proximal to marka wysokiej jakości farb proszkowych do zastosowań w budownictwie, wzornictwie przemysłowym i wyposażeniu wnętrz. Naszym Klientom oferujemy inteligentne i bezpieczne rozwiązania w postaci farb proszkowych, które powstają w oparciu o wieloletnie doświadczenie i specjalistyczną wiedzę. Marka Proximal to gwarancja maksymalnie trwałej i estetycznie wykończonej powierzchni.

Proximal należy do FFiL Śnieżka SA, która jest jedynym w kraju producentem farb proszkowych z wyłącznie polskim kapitałem.

 

Zainteresowany usługami NETWORK INTERACTIVE?

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą w zakresie projektowania i wdrażania serwisów produktowych w ramach budowy i-Ekosystemów wspierających sprzedaż oraz realizacją kampanii content marketingu – zapraszamy do kontaktu.

Network Interactive - Logo